Okolica

Droga do Białego to jedna z najstarszych tras turystycznych prowadzących do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od lat zachwyca swoim urokiem i malowniczością. Pensjonat Zakopiański Dwór położony jest właśnie przy niej - niezwykle przyjemnej trasie spacerowej, będącej jednocześnie początkiem tras prowadzących na szczyty górskie. Droga do Białego jest zatem doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi, osób starszych oraz dla osób uprawiających jogging lub nordic walking. Spacer z Pensjonatu do Doliny Białego zajmuje ok. 3 min. Trasa łagodna wiedzie wśród drzew, wzdłuż niej płynie potok, przy którym można posiedzieć i podziwiać piękno górskiej przyrody.
 

Obok Doliny biegnie trasa pod Reglami, skąd możemy udać się w kierunku Kalatówek lub Sarniej Skały i Doliny Strążyskiej pozwalającej na odpoczynek w bliskości wodospadu Siklawica lub na dalszą wędrówkę w stronę Giewontu.


Omijając wejście do Doliny Strążyskiej, podążając dalej drogą pod Reglami, można dotrzeć do Doliny Małej Łąki oraz do Doliny Kościeliskiej.
Można również dojść do drogi głównej, która prowadzi do Chochołowa, pięknej zabytkowej wsi góralskiej. Obierając kierunek w lewą stronę przy wejściu do Doliny Białego dojdziemy do największej w Polsce skoczni narciarskiej-Wielkiej Krokwi, którą obecnie można zwiedzać, wjeżdżając na jej szczyt. Pod Skocznię prowadzi również trasa rowerowa, ulicami Zakopanego. Zimą w okolicy Skoczni otwarte są dwa wyciągi narciarskie oraz duże lodowisko nie tylko dla amatorów.
 

Warto podkreślić, że Zakopiański Dwór położony jest ok 5 min. od głównej ulicy Zakopanego - Krupówek. 100 m od Pensjonatu znajduje się przystanek autobusowy, z którego odjeżdżają busy między innymi do Kuźnic, Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, Chochołowskiej, Olczy itp. Ponadto w odległości 100 m od obiektu znajduje się kino Sokół. W odległości 3 km znajduje się Aqua Park Zakopane, do którego wstęp nasi Goście moją w niższej cenie. 20 m od Pensjonatu znajduje się  Kaplica Czernichowianka.
Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu i wędrówek po górach

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu i wędrówek po górach.
 

 http://natatry.pl/mapa/tatry/


POLECAMY:

 

Termy Chochołowskie Aqua Park Zakopane

 

 

 

 

 

 

 

 

POKOJE GOŚCINNE W CENTRUM ZAKOPANEGO http://kanion-zakopane.prv.pl/

Pokoje położone przy ul. Makuszyńskiego. Do dyspozycji gości jest osiem pokoi 2 lub 3 osobowych.

Każdy pokój posiada łazienkę, TV LG, bezpłatny parking, Internet Wi-Fi. Informacja i rezerwacja pod nr tel. 601 30 77 35.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.